Felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a bíróság azt a három ápolónőt, akik éveken át megalázták és bántalmazták a gondjaikra bízott betegeket az egyik székesfehérvári szociális intézményben. Gácser Zsuzsanna, a Fejér Vármegyei Főügyészség szóvivője szerint a vádlottak tagadták a bűnösségüket és a védőikkel együtt felmentésért fellebbeztek. Megalázták és bántalmazták a demenseket A három ápolónő 2019-től szociális gondozó és ápolói munkakörben dolgozott az egyik székesfehérvári szociális intézményben, ahol feladataik közé tartozott az intézményben elhelyezett személyek gondozása, ápolása. Az érintett dolgozók 2020–21-ben káromkodva, trágár és megalázó kifejezésekkel kommunikáltak a demens osztályon elhelyezett betegekkel, és rendszeresen bántották és megalázták őket. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva […]
